Головна » Статті » Мої статті

125 - РІЧНИЦЯ ХРАМУ СВ. ЮРІЯ
Погожого осіннього дня віруючі католицької громади с. Тур’я – Ремета переживали велику радість, до них приїхав їх Пастир, єпископ-ординарій Мукачівської дієцезії о. Антал Майнек. Його екселенція прибув очолити Святу Месу з нагоди 125 річниці від дня консекрації храму св. Юрія. 

Приємно відмітити, що громада дуже ретельно готувалася до цього свята. Віруючі з допомогою добродіїв облагородили територію навколо храму та змінили вікна. Було видно, що вірні готувалися до чогось великого, надзвичайного… Можливо комусь здається, що 125 років це не багато, але скільки було пережитого за цей час… Були і радісні хвилини, але і печальні, особливо коли в 1959 році храм закрили для богослужінь і майже до 1989 року там відбувалася реєстрація актів цивільного стану (РАЦС). Але навіть у цей важкий час вірні не зневірилися, але продовжували підтримувати релігійну свідомість та молилися до Бога. Це наші діди та бабусі, батьки та матері – саме цим особам ми повинні бути вдячними за те, що в 1989 році було кому увійти в уже відкритий храм, за те, що є кому зараз приходити до костела, прибирати довкола храму, а головне, що завдяки їм, ми знаємо для чого ми це чинимо. 
          Від 1989 року до парафії приїхали отці-місіонери св. Вікентія де Поля, котрі служать тут і до нині. Приємністю та проявом Божої благодаті є те, що парафія св. Юрія вже має свої покликання: о. Владислав КучакСМ, який прийняв Тайну священства цього року; двоє семінаристів: Ян Вакульчак (І курс) та Сергій Павліш (IVкурс) та одного кандидата – Велімець Івана. Також з нашої парафії походить троє сестер: ср. Клара (Інна) Кучак, ср. Зузанна (Маряна) Товтин та ср. Марта Мешко.   
          Як наголошував отець-єпископ в проповіді, що Христос є правдивим Храмом Божим, «місцем, де слава Його перебуває»; Божою благодаттю християни також стають храмами Святого Духа, живим камінням, з якого збудована Церква. Те, що вірні стараються про свій храм, це є проявом їх пошани та любові до Того, хто в ньому перебуває; проявом вдячності та покори до Того, кому завдячують своїм життям та хто оберігає їх кожного дня. Також ця старанність показує, що парафіяльна спільнота жива і діяльна, вона розвивається. 
     Вчення Церкви нас вчить, що коли релігійна свобода не є обмежена, то християни будують будівлі, призначені для Божого культу. Такі видимі церкви (костели) не є звичайними місцями зібрань, а означають і являють собою в цьому місці живу Церкву, мешкання Бога з людьми, примиреними і з’єднаними у Христі. Дім молитви, у якому відправляється й зберігається Пресвята Євхаристія, де збираються вірні, де присутність Сина Божого, Спасителя нашого, відданого за нас на жертовнику, вшановується для підтримки і зміцнення християн, повинен бути гарним і пристосованим для молитви і євхаристійних відправ. 
      У цьому «Божому Домі» правда і гармонія знаків, з яких складається, повинні являти Христа, Котрий є присутній і діє у цьому місці (пор. ККЦ1180-1181).Зрештою, видимий храм (костел) символізує батьківський дім, до якого прямує Божий Народ і в якому Отець «витре кожну сльозу з очей їхніх» (Од 21,4). Ось чому церква є домом усіх Божих дітей, широко відчиненим і гостинним. І саме таким був храм св. Юрія 31 жовтня і маємо надію, що з Божою допомогою буде таким і надалі.  

Статтю підготував:
Сергій Павліш семінарист IV курсу 
Місійної Конгрегації св. Вікентія де Поля
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (26.02.2012) | Автор: Сергій Павліш
Переглядів: 574 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]