Карітас                                       Загальна інформація       

Починаючи діяльність в 1993 році сьогодні Карітас Закарпаття є важливою мережею неурядових організацій на Закарпатті яка дбає про людей яким необхідна соціальна допомога. Карітас це є організація Римсько-Католицької Церкви яка основана на довгій християнській традиції каритативної допомоги та дбання про нужденних.  Звичайно це не означає що Карітас допомагає тільки членам Католицької Церкви. Ця організація допомагає нужденним незважаючи на їх віросповідання або національність.

          Діяльність Карітасу на Закарпатті розпочалось невдовзі після розпаду Радянського Союзу.  Україна ставши незалежною державою втратила більшість з своїх попередніх торговельних звязків, внасліок заводи були закриті та дуже виросла безробітність. З західних країн поступало багато гуманітарної допомоги в Україну що потрібно було організаціям розділити. Невдовзі стало очевидним що це не стане вирішенням соціальних проблем в країні.  Допомагаючи людям лише матеріально не призведе до довгострокового поліпшення їх стану.  Таким чином Карітас розробив та проводить соціальні проекти які допомагають людям жити своє життя з більшою гідністю та більш самостійно.  Карітас шукає шляхи вирішення самих болючих соціальних питань. Це означає що Карітас працює з різними групами людей (залежні, престарілі, хворі, ментально і фізично відсталі люди, діти-вулиці, неблагополучні сім’ї).

       На протязі останніх років за допомогою закордонних спонсорів Карітас реалізував ряд соціальних проектів. Звичайно не тільки фінансова допомога важлива для Карітасу так як без досвіду закордонних спонсорів Карітас не міг би створити та працювати сьогодні над цими проектами.

     Сьогодні Карітас Закарпаття вчиться ставати на свої ноги незважаючи на те що процес цей рухається досить повільно. Причини цього є нерозвинута економічна ситуація України та загальна бідність населення.  В цей переходний період ми потребуємо допомогу.

                                                                                                                                
З матеріалів: www.caritas-transcarpathia.com


Благодійна членська організація «КАРІТАС СВЯТОГО АВГУСТИНА»

М. Перечин


      Парафіяльний Карітас св. Августина, Римсько - католицької церкви за ініціативи бувшого пароха Монс. Мілана Шашіка,СМ, в місті Перечин 28 жовтня 2002 викупили фундамент будівлі разом з земельним участком 0,14 га на вулиці Жовтневій, 48.
      Попереднім планом П. Мілана Шашіка, СМ, а адміністрації Харіти було: збудувати будову, в якій би мала місце безалкогольна кавя'рня, кабінет  для лікаря, клуб пенсіонерів та Карітас. В цьому дусі почалося будівництво. На тій самій вулиці (Жовтнева, 42) Перечинська парафія будувала, за участі багатьох спонсорів харитативно - пасторачний центр " Дім Божого Милосердя", яке дало можливість від вересня 2006 року користуватися для потреб Карітас, окрім кав'ярні.
      Будівництво Харіти простоювало з різних причин і проблем. На переломі 2007 / 2008 ми після зустрічі членів парафіяльної ради св. Августина в Перечині, вирішили попереднє призначення будови на вулиці Жовтнева змінити на дитячий дім сімейного типу, де б молода подружня пара Вася та Яна  піклувалися про дітей-сиріт. 


Дитячий будинок сімейного типу В. Березний - вул. Рибарська 14

               Благодійна членська католицька організація «Любов і милосердя» із парафії Великий Березний свого часу придбала старий будинок спеціально, для дітей сиріт. Було проведено усі необхідні роботи,  для того, щоб у будинку змогла поселитись нова велика родина. З 2003 року у смт. Великий Березний  по вулиці  Рибарській  14, розпочав свою діяльність дитячий будинок сімейного типу «Цариці Миру».За час його існування у будинку виховалось дванадцять дітей. Троє з яких уже повнолітні і ведуть самостійний спосіб життя. На даний час в будинку виховуються дев'ять  дітей. Всі вони – позбавлені батьківського піклування. Діти відвідують школу, спілкуються з однокласниками,  беруть участь у різний парафіяльних заходах.
       


  вгору