Костьол св. Юрія

       До 1854-го року релігійна громада Тур ї-Ремети відносилася до Велико-березнянської парафії. Того ж року  єпископ Янош Гам цю церковну громаду підняв до рангу парафії. Оскільки після припинення роботи металургійного заводу більшість працівників покинуло село, існування місцевої католицької громади потрапило у небезпеку, а самостійність парафії стала формальною. Богослужіння проводилось у невеликій каплиці. Сучасна церква зведена у 1885-му році, непорушно діяла до 1961-го року. Тоді її закрили і повернули лише у 1989-му році.У 1996-му до церкви було добудовано нове крило.
Початок метричних записів;1883 рік.
 
Мова літургії; словацька та українська.

Фото
          Римо-католицький храм св. Юрія в с.Тур»я-Ремета ( коротка історія) Костел св. Юрія в Т-Реметі був побудований у 1885 році під горою Магурича. Хрест ( велике розіп`ятя) знаходився з лівого боку при костелі.
          У 1959р. ( 2 роки перед закриттям) проводилася реконструкція храму. Саме тоді з»являються фрески у храмі.
          1959р.–посвячення відреконструйованого костела, посвячення вели отці Буянов та Ловренс. 15 червня 1961 року через надуману «аварійність» костел було закрито. Дзвони з вежі знято і продано в село Новоселиця. Фрески не можна було змити. Працівники психоневрологічного інтернату примусово ходили змивати малюнки, і в кінцевому результаті їх було зафарбовано.Хрест знято. Його переховували жителі села ( саме дерево знаходилося на горищі психоневрологічного інтернату, а розіп`ятя переховував у себе вдома Йозеф Новотний. Святий образ Юрія- покровителя  забрали в Ужгородський музей, де він знаходився аж до 1989 року. Після відкриття храму дуже важко було повернути  його. Клопотанням Юрія Граба, а також зусиллями Франя Горіни образ повернули до храму. Церковний орган теж було вилучено із костела. До сьгодні ця історія залишається для нас таємницею.
          В храмі було відкрито сільський РАГС. 28 років римо-католики не мали можливості відправляти богослужіння у костелі, що побудували їх предки. Тільки за часів так званої перебудови, за клопотанням односельчан  під керівництвом Горіни Федора та Кайзер Оскара, храм було відкрито. Після ремонту 8 вересня 1989р. костел заново відкрив двері перед своїми вірниками. Його посвячення відбулося 30 листопада 1989р. святкову проповідь виконав отець Августин Горват ( родом із Т. Ремети). Це була велика радість для усіх римо-католиків. Особливо тішилось старше покоління: Служба Божа ( 2 рази на тиждень), проповіді на рідній, материнській( словацькій ) мові.

           Після відкриття костелу у 1989р.  у селі знову зароджується духовне життя. Люди похилого віку мають можливість знову ходити до церкви. Молодь, виховувана за часів комуністичного режиму, починає привертатися до костела. І найголовніше, підростаюче покоління- діти , мають можливість виховуватися у релігійному дусі. Саме за таку можливість велике спасибі усім священникам і регольним сестрам, які зуміли згуртувати, заохотити  зацікавити, підбадьорити усіх дітей. Тоді до костела починають ходити діти не тільки з римо-католицьких сімей. Зараз нам уже по 30 років, декому трошки менше, а тоді ми мали 7-10 років. І саме завдяки регольним сестрам та священикам із Словаччини, їх невтомній праці, гарному прикладу, вдалого проповідування, завжди готовності допомогти ближньому сьогодні ми є віруючі. Із задоволенням продовжуємо розпочаті традиції, виховуєм у такому ж дусі вже своїх діток. Згадуючи своє дитинство, не уявляю його без отця Яна Снягнічана CM, Станіслава Зонтака CM, Франтішка Гонішка CM; сестричок Аленки та Катерини Роман. Вони приклали максимум зусиль, щоб виховати  з нас справжніх  християн ( релігія, щотижневі екскурсії, дитячі служби, релігійні олімпіади, спартакіади, екскурсії в Словаччину – Нітру, Нову Баню, Банську Штявніцу, Банську Бистрицю, Вріцко, Кошіце-Шаце). Так у Т-реметі відроджується те, що передавали нам прабатьки з покоління у покоління, що за 28 років нищив існуючий режим. Відкрито починає ходити до костела все більше вірників. До осені 2000р. ( поки не почала діяти греко – католицька церква) служби Божі  із  задоволенням відвідували і брати греко-католики.      
          Після відкриття костела вірники задумуються над його реконструкцією. 
          У 1989р. велике розіп»ятя поставлено перед костелом; було поміняно кришу, зрито стару штукатурку, покладено плитку на підлогу, проведено отоплення.             
           1996 році прибудовано сахрістію та кімнату для навчання молоді релігії, а посвячено її у 2000році.         
          2009р.- встановлено нове розіп`ятя перед храмом божим, побудовано капличку Пресвятій Богородиці.
          2010р.- було зробленно освітлення навколо храму та дорожки та храм отримав нови вікна та двери. Це все завдяки допомоги братів Горват, нашого єпіскопа Антала Майнека та вірників. За участі нашого єпіскопа Антала Майнека, отців: Антона,  Анатолия, Миколи, Олексія та Василя, ми славіли 30. 10. 2010 р. святкову літургію з нагоди 125. років побудовання храму.

Релігійні покликання із нашого села:

Із Тур`я-Ремети  маємо  релігійні сестри: 
+ Гайдош Магдалена (1918-1964),що працювала на Чехах (Біла Вода)
Мешко Марта 1967 р.н. {ср. Марта} 
 Кучак Інна 1979 р.н. { ср. Клара } - Сатмарка
Товтин Маряна 1985 р.н. { cр. Зузана } - Сатмарка 

2 священники  + Горват Августин, 
                                                                   Владислав Кучак, СМ  1984 р.н. (27. 08. 2010 р.)
2 студеннтів семінарії  Сергій  Павліш, СМ  та  Вакульчак Янек.