MENU
Головна » Статті » Мої статті

ВІДПУСТОВА СЛАВНІСТЬ ВІДВІДИН ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ c. Оноківці

Понад 750 років 2 липня Католицька церква відзначає урочистість відвідин Діви Марії  своєї родички Єлизавети. Цій важливій події засвячений костьол в с. Оноковці, якому вже понад 200 років. Можемо тільки здогадуватися, як відзначалося це свято в ті далекі часи та як готувалися до нього наші прародичі, як в  своїх серцях переживали це свято.Памятаю як в Радянські часи нажаль ми розуміли його(бувши дітьми) як  сільське свято, коли біля церкви продають медувники та солодощі. На щастя ті часи минули, і вже з 1990 року щороку маємо можливість брати участь у Святковій Літургії та отримати відпусти. 

          Цього року Свято славилося в неділю 4 липня. Урочисто прибраний костьол, прикрашена на подвірі сцена та  радісно схвильовані парафіяни  чекали на гостей. Одна за одною потяглися процесії  з Гути, Доманинець, Перечина, Турї Ремети, В.Березного, Заброді та  з Глибокого, вірники Греко-Католицької та Православних Церков. Головним целебрантом  був о.Петер Юрашек, який завітав до нас з сусідньої Словачини, який разом з священниками о.Адамом, о.Антоном, о.Миколою, о.Йозефом,о.Михайлом та о.Олексіом  звершив Святу Жертву. 

          Проголошуючи  проповідь о.Петер наголосив , що  така на перший погляд звичайна подія як Відвідини набирає нового змісту, коли  ми переживаємо її серцем, вагітна Марія  в соєму нелегкому стані без  вагань пускається  в дорогу  до своєї родички Єлизавети, щоб допомагати їй! Як зустрічаються дві матері - Мати Йоана Хрестителя та Мати Спасителя!, Яка радість охоплює дитину в лоні Єлизавети, яка проголошує Марію – Благословенною! Як Марія співає Магніфікат! 
            
          Свято триває, хоч в ясному літньому небі  чути гуркіт грому, зявляються  хмари  і накрапає дощ. Дівчата співають – „Серце моє не горде”..Обхід Храму з Пресвятими Дарами і  Святкове Благословіння .. Подяка Богу! Слова вдячності о.Петру та всім священникам і всім присутнім на многая літ !Свято добігає кінця – розходяться процесії,  місцеві жінки пригощають  гостей тістечками, лунає пісня „ О Царице” і в серцях молитва  - Маріє, навчи нас  приймати Божу волю, навчи нас завжди бути готовими допомагати нашим ближнім, нести  Христа і прославляти Бога! Свято Маріє – молись за нас!

Яна Круцей
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (26.02.2012) | Автор: Яна Круцей
Переглядів: 333 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]