MENU
Головна » Статті » Мої статті

Урочистість Пресвятого Тіла і Крові Христа
Урочистість Пресвятого Тіла і Крові Христа


Історія: Булла папи Урбана IV, якою встановлено цю Урочистість, описує його як більш урочисте святкування Євхаристії в порівнянні зі щоденною Святою Месою. Вперше урочистість Тіла і Крові Христа було відсвятковано в Льєжі (Бельгія) за указом місцевого єпископа Роберта в 1247 році. На виникнення урочистості вплинуло прагнення середньовічних християн бачити Хостію (яка для тих, що каються, була єдиною можливістю доторкнутися до Таємниці Євхаристії). Архідиякон Жак Панталеон з Труа, що став згодом Папою Урбаном IV,  розповсюдив урочистість у всій Церкві. На його рішення вплинуло і Євхаристійне диво в містечку Болсена (закривавлений корпорал, який до цього дня зберігається в Орвьето, Італія). Булла призначила урочистість на четвер після неділі Пресвятої Трійці. З XIII століття, в деяких куточках Європи, стали відбуватися євхаристійні процесії, які згодом поширилися повсюди.Спочатку процесія полягала в урочистій ході з Пресвятими Дарами під спів вірних. Потім вона з'єдналася з молитвами про врожай, і в XV столітті набула вид ходи з чотирма стояннями (як  чотири сторони світу). При кожному стоянні читалося Євангеліє, а вірні отримували благословення Пресвятими Дарами.

Як це було у нас?
        Приблизно такий же вигляд мали процесії у неділю, 6 червня, в урочистість Пресвятого Тіла і Крові Христа, віруючі Римсько-Католицької Церкви парафій Ужанської долини: м. Перечин, р.ц. Великий Березний, с. Тур'я Ремета, с. Оноківці, с. Камянецька Гута та с. Збрідь, мали нагоду дати свідчення своєї віри, йдучи в процесії з Пресвятими Дарами і зупиняючись біля чотирьох вівтарів, підготовлених окремими парафіями. У процесіях взяли участь священики та вірники 
усіх римсько та греко-католицьких парафій Ужанської долини , а також клірики Вищої Духовної семінарії св. Юстина де Якобіс СМ м. Київ. Процесія з Пресвятими Дарами пройшла від римсько-католицьких Храмів до греко- католицьких Церков, щоб  там свідчити про свою віру та про свою приналежність до Католицької Церкви. У проповіді Священики наголошували  на тому, яке значення має процесія цього дня, бо через неї ми свідчимо про Ісуса Христа і євангелізуємо, адже, йдучи, зустрічаємо різних людей,  навіть і тих, які ні разу в житті не чули про Ісуса Христа. Цього дня у храмі св. Августина зібралися всі священики: отець Антон – настоятель, отець Адам та Станіслав – вікарії та отець Мирослав настоятель Греко-Католицької парафі м. Перечин, щоб прославити Господа Бога.

Підсумок:
        Євхаристійна процесія – це «справжня дорога за Господом». Люди на вулиці по-різному сприймають процесію: «Віра та здивування, нехіть та агресія або навіть звичайна байдужість та рутина. А тим  часом процесія йде вперед, повна спокою, без затиснених кулаків. Це марш людей, які нікому не загрожують, нікого не відкидають, а благословляють навіть тих, які здивовано стоять збоку і дивляться, нічого не розуміючи. Євхаристійна процесія – це вершина церковного прославлення, це публічне вшанування нашого Господа».

матеріял підготував Сергій
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (26.02.2012) | Автор: Сергій
Переглядів: 397 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]