MENU
Головна » Статті » Мої статті

Реколекції для дітей з Виноградівської та Королівської парафій
З 14 по 19 червня відбулися реколекції для 19 дітей (8 дівчат та 11 хлопців) при перечинському римо-католицькому приході. Реколекції проводилися для дітей з виноградівської та королівської парафій віком від 9 до 13 років, під наполегливим керуванням сестер Францисканок Місіонерок Марії (Маргарети та Божени). Завдяки гостинності настоятеля перечинського приходу отця Антона,  відпочинок та духовне збагачення стало невимовно затишним та приємним. Дякуючи надзвичайно хорошим умовам, гарним краєвидам та доброзичливості реколекції були незабутніми для дітей та аніматорів. 
Заїзд розпочався у понеділок 14 червня. Після прибуття до Перечина, діти мали змогу детальніше познайомитись з місцем перебування передуючих днів. Але ці реколекції мали знаменувати для їх маленьких учасників не лише відпочинок. Вони мали пізнати багато нових речей та знайти друзів, а також дарунків, приготованих Господом для їх сердець. Згадуючи слова сестри Маргарети, до реколекцій готувались і діти, й аніматори, і також Бог щось готував для нас. 
Для організування та покращення проведення часу для дітей була підготована програма. За задумом діти були поділені на 3 групи. Кожна група мала свого аніматора. Групи визначилися першого ж дня, методом жеребкування. Кожна група вигадала свою назву (Діти Божі, Посланці Бога, Учні Ісуса), девіз та гімн, а також зробила власний прапор. Розподілення на групи мало на меті полегшити обговорення з дітьми тем з катехетичним навчанням та завданнями і визначенням обов’язків. Активність, поведінка, допомога, порядок та обов’язки оцінювалися аніматорами чітко та строго. Кожен бал був дорогий, тому діти були активні та уважні один до одного як ніколи.
Також діти мали індивідуальне змагання. Кожен отримав картку, де мав вказати своє ім’я та групу. На картку можна було здобути 12 значків здібностей. Ось декілька з них: знавець Біблії, тихуля, чистюля, повар, спортсмен і т.д. Деякі значки можна було отримати тільки на зустрічах у групі, інші потрібно було здобути активністю, слухняністю, уважністю, взаємодопомогою та іншими хорошими вчинками.Протягом чотирьох днів, діти мали наступні зустрічі і теми для обговорення: Свята Сімя, моя сімя, мої батьки, мої брати сестри та друзі. До кожної теми діти мали особливі завдання, виконавши які, отримували нагороди – значки здібностей. Ось вам і черговий приклад. Тема другого дня, мала при собі завдання намалювати та підписати своє генеалогічне дерево ( нагорода – значок історика). Деякі діти точно пам’ятали свої великі сім’ї аж до третього покоління, що насправді приємно дивувало. Завдання четвертого дня було скласти рецепт лікування егоїзму.  Продемонструємо один із них:
Рецепт Назва: Ацетилпротиегоїзмова кислота
Показання: від егоїзму
Спосіб застосування: душевно
Склад: Добра Молитва і не думати лишеньки про себе
Дозування: цілодобово;Інформація про дію: діє миттєво
Тривалість: ціле життя. 
Підпис лікаря: Катя.
Кожна дитина віднеслася з великою серйозністю та завзяттям до поставлених завдань, бо від цього залежало особисте та колективне здобування балів. Окрім духовної підзарядки, діти отримали і трохи фізичної. Не могли залишитись осторонь забави, ігри та «мандрівки відкритих очей».  При останніх, діти побачили Хресну дорогу Перечина, чудові краєвиди, ліс повен грибів, озеро. Жаданим був як для хлопців так і для дівчат футбол та великий ігровий майданчик, де вони могли видати всю свою наснагу та енергію. Діти підкріплювалися завдяки поварському старанню тьоті Моріки ( виноградівська прихожанки), яка кожного дня дивувала стравами, смачними як вдома.
Наших дітей відвідав єпископ Майнек Антал, якому діти дарували свій гучний та завзятий спів. Єпископ радів і дивувався енергії та силі голосу таких малих дітей, що можна було побачити у його посмішці.  Але центром всього перебування був Ісус, якого діти безпосередньо зустрічали у храмі під час ранішньої, вечірньої молитов, «Школи молитви», а особливо Служби Божої. Діти готували молитви пісні та читання на зустрічі з Ісусом. До цього діти ставилися з особливою пошаною та уважністю і викладали максимум своїх здібностей та сил, для прославлення нашого Господа Бога. Всевишній винагороджував дітей миром та добрим ставленням один до одного, а також доброю погодою, саме придатною для прогулянок та ігор. Але не лише Отець Небесний бачив старання наших дітей. 
У п’ятницю, на Службі Божій, своїм старанням, слухняністю та співом діти запам’яталися у серцях перечинських парафіян, які оцінили дітей на кінці Служби Божої своїми щедрими оплесками та похвалою. Діти, сповнені почуттями про пережитий тиждень, наповнившись чистим повітрям та діяльністю Святого Духа повернулися додому щасливі та здорові. Вони. напевно, не забудуть прекрасний тиждень у Перечинському приході. 

Автор: Яцканич Габріелла ( аніматор)
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (26.02.2012) | Автор: Яцканич Габріелла
Переглядів: 339 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]