MENU
Головна » Статті » Мої статті

ХРАМОВЕ СВЯТО СВ. ЮРІЯ У ТУР’Я-РЕМЕТІ 2011 Р.
Гарною традицією стало відзначення храмового свята святого Юрія у римсько-католицькому костелі у Тур’я-Реметі. Цього року довгоочікуване свято співпало із днем Воскресіння Христового. «Великдень із’їв нам Юрая», – жартували реметяни-  католики.Тому за згодою із єпископом було вирішено відсвяткувати на тиждень пізніше. Перша неділя після Великодня дуже знаменна: ще папою Яном-Павлом ІІ вона названа Неділею Божого Милосердя. Цей день християни знають ще як неділю Хоми Невірячого.
Так у Першотравневу неділю римсько-католицький костел, засвячений св. Юрію, зустрічав гостей не тільки Турянської долини, але й Кам’яницької Гути, Оноковець,Середнього. Під величний спів усіх присутніх процесія з мініштрантів та священиків пройшла до олтаря, що був поставлений надворі біля статуї Діві Марії.
     Читання з Євангелія розповіли про Хому Невірячого і про виявлене Воскреслим Ісусом милосердя до нього. 
Усім присутнім глибоко запала в серця проповідь отця Йозефа, який приїхав із с. Сторожниця. Він наголосив, що у світі завжди точиться боротьба між Добром і Злом, між Богом і Дияволом. Зло у лиці Диявола-сатани має 3 втілення, які допомагають йому знищити людину: жадоба багатства, самолюбство й прагнення владарювати. Чорна сила закликає: «Людино, поклонися мені – і дам тобі все, що забажаєш!» Хто піддасться подібним закликам – перестає дбати про свою душу, а це приводить до вічного мороку, до смерті. Але спасіння дарує нам Воскреслий Ісус. Він допомагає знищити сатану тим, що подолав смерть своїм Воскресінням, подарувавши надію на спасіння. Святий Юрій у своєму земному житті зазнав багато випробувань, перетерпів нелюдські муки, але тримався Бога, молився, тому подолав Зло і дракона, що загрожував людям.
     Присутні на храмовому святі, безперечно, запам’ятають життєві історії, розказані духовним отцем Йозефом. Повчальною є розповідь про дідуся, який роз’яснював онуку, що в кожній людині живуть 2 істоти: добра і погана. На запитання хлопчика «А котра з них переможе?» мудрий дідусь суворо відповів: «Котру підкормлюєш!» Якщо людина заздрить комусь, піддається ненависті, вживає погані слова, розпалює сварки – вона підживлює диявольську істоту. А коли ходить до церкви, молиться Богу, проявляє милосердя, допомагає іншим – у її душі переможе добро, світло.
     Щиро звучали просьби вірників до Бога про об’єднання людей усього світу навколо Воскреслого Ісуса, про підсилення віри й надії у їх серцях, про мир і спокій у світі.
Закінчилося храмове свято урочистим обходом навколо церкви. Фарар костелу св. Юрія о. Антон Єдінак, СМ сердечно подякував усім, хто допоміг в організації свята, висловив надію, що кожен вірник обере для себе правильний шлях у житті, як це зробив святий Юрій, покровитель Тур’я-Реметівського римсько-католицького костела.
Мар’яна Белей, 
с. Тур’я-Ремета
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (27.02.2012) | Автор: Мар’яна Белей
Переглядів: 220 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]