MENU
Головна » Статті » Мої статті

ЮВІЛЕЙ В ОНОКІВСЬКОМУ КОСТЕЛІ 250

2 липня 2011 року Оноківська Римсько-Католицька парафія святкувала 250-літній ювілей освячення костела на честь Відвідин Діви Марії. Не дивлячись на дощову погоду, у серцях вірян панували радість та свято. На відпустову урочистість сходяться процесії з Гути, Перечина, Турї-Ремети, В.Березного, Ужгорода та Глибокого, вірники Греко-Католицької та Православної Церков  сіл Оноківці та Доманинці. Серед гостей присутні сільський голова Віктор Дмитрук, депутат Оноківської сільської ради Микола Яцків. Урочиста Служба Божа розпочалася під спів гурту "Credo" із Кошіце-Шаца, Словаччина, який приїхав на запрошення о. Антона.Головним целебрантом святої літургії був Єпископ Мукачівської дієцезії Римсько-Католицької Церкви о. Антал Майнек, разом з ним концелебрували  о. Антон Єдінак СМ,  о. Олексій Шевченко СМ, о. Йозеф Мрквіца, о. Міхал Талапканич СМ,  о. Іштван Береш, о. Іван Кемінь, о. Михайло Підгородський, о. Василь Поляк, диякон Артур Білик.   

 На початку служби отець Антон привітав усіх присутніх та зачитав історію нашого костелика, починаючи з 1761 року по сьогоднішній день. Храм, образи Христа у храмі… У своїй проповіді о. Антал Майнек наголошує нам про те чи достойні ми свого храму, чи гідно ми ставимося до Дому Божого. Кожен з нас уважно слухає Єпископа, «приміряючи» його слова до себе. Визнання віри. Молитва вірних до Небесного Отця, Пресвятої Діви Марії за наш храм, за священиків, за нас, за хворих і страждаючих, за померлих священиків і вірних, які звучать словацькою, угорською та українською мовами.         
     Серед дарів, які приносять до вівтаря – документи, датовані 1761 роком, що розповідають нам історію нашого храму; свічка - символ Ісуса Христа, його любові до нас; розарій, у ньому заховане сьогоднішнє свято – Діва Марія відвідує свою родичку Єлизавету; вино і гостія – дари, які під час Служби Божої будуть перемінені на Тіло і Кров Ісуса Христа.         
Адорація  до Пресвятих Дарів. Урочисто звучить «Te Deum». О. Антон висловив щиру подяку Єпископу о. Анталу Майнеку, всім священикам та присутнім за участь у відпустовій урочистості. Особлива подяка гурту «Credo», які щиро прийняли запрошення і радували своїм співом протягом Служби Божої.         
     Зі словами подяки, на добру згадку про 250-літній ювілей  храму Єпископу о. Анталу Майнеку було вручено картину із зображенням Оноківського костела. З вдячністю за турботу та любов до нашого храму таку ж картину подарували о. Антону. Святкове єпископське благословіння всіх присутніх. У костелі урочисто лунає «AveMaria». Враження ніби все завмерло навкруги, серця усіх разом із Мірком Сотаком звертаються з молитвою до Пресвятої Діви Марії, покровительки нашого храму.   
      
     Закінчується святкування концертом гурту «Credo», їм підспівують  присутні у храмі, разом з ними співає о. Антон. Дівчата роздають усім буклети з історією костелика. Жінки пригощають гостей тістечками.Складаємо подяку Господу Богу за храм, за священиків, які працювали і працюють у нашій парафії, за добродіїв та вірників, які жертвують свій час, сили та кошти для утримання костела. Дякуємо нашим предкам, які зберегли цей храм, нехай Господь прийме їх до своєї небесної святині.  Пресвята Діво Маріє, відвідай наші серця і наповни їх такою ж радістю, якою наповнилося серце Єлизавети.         
,Яна та Оксана із с.  Оноківці


Лист від владики МіланаПривітання від Оноківського сільського  голови 

Категорія: Мої статті | Додав: mtv (27.02.2012) | Автор: .
Переглядів: 802 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]