MENU
Головна » Статті » Мої статті

Дякуємо тобі Господи .......
     27 серпня 2010 року в Кафедральному соборі Святого Мартина з Туру у Мукачеві відбулась святкова Літургія з нагоди священицького рукоположення дияконів Владислава Кучака, СМ та Юрія Шпака, СМ. На цю славність зібралось чимало людей родичів, близьких, друзів з різних куточків України та за її меж, священики та монахині з Місіонерської конгрегації Св. Вікентія Де Поля.           
     
         Службу рукоположення супроводжував єпископ Мукачівської дієцезії римсько-католицької церкви Його екселенція Антал Майнек OFM. На початку Свячень єпископ  в промові  про обов’язки священика сказав:  
     "Дорогі брати і сестри, ці наші сини, які є Вашими близькими чи приятелями, за хвилину стануть священиками. Зважте добре, на яку ступінь вони мають вступити у нашій Церкві. Звичайно весь Божий люд стається в Христові священним, та сам наш Первосвяшеник Ісус Христос покликав деяких учнів, щоби в Його ім’я виконували в Церкві священицьку службу. Він сам посланий від Отця, вислав апостолів у світ, щоби через них і їх наступників, єпископів виконували умову Вчителя, Священика й Пастиря. Дорогі сини, згідно з покликанням виконуйте службу Христа Голови і Пастиря, з’єднуйтеся з єпископом, намагайтеся з’єднати всіх вірних в одну родину, щоби ви їх через Христа в Духові Святому приводили до Бога Отця. Завжди майте перед очами приклад доброго Пастиря, котрий не прийшов, щоби йому служили, але щоби він сам служив, і котрий прийшов шукати і спасати те, що гине"…    
     
     Обряд Свячення проходив в таємничій атмосфері величності Бога і людини, які не  можна передати словами, відчувалося, як переживали це самі диякони, єпископ та священики і всі присутні. Молодь з Середнього під керівництвом с. Марієтти своїм співом збагачувала Месу, прославляючи Бога. Після причастя неоприсвітери уділили єпископу, священикам, родичам і всім присутнім своє перше благословення. По закінченню служби всі вітали новосвященників, котрі в свою чергу запрошували всіх присутніх на свої пріміції…         
      Вже в суботу  28 серпня у Турї Реметі в  костьолі Св.Юрія 
о. Владислав Кучак, СМ відправляв свою першу службу Божу.  Це свято для всієї парафії, та   в особливий спосіб радість для рідного села пріміціанта , до якого всі  дуже готувалися. Від батьківського дому, де о. Владислав отримав благословення від своїх тата й мами, святкова процесія з співом прославлення Бога прийшла до Храму, щоби славити найсвятішу Жертву. Приймати участь у першій службі новосвященника  це велика милість, тому й недивно, що біля Ремітського костьолу було багато вірників та гостей, котрі особливо переживали цю Євхаристію і отримали  перше благословення  від о. Владислава. 
Сльози радості і щастя на очах рідних і близьких та й парафіян, вдячність Богу за покликання і Дар Священства  наповнювали серця присутніх. О. Владислав дякував  Богу і усім  за те, що розділили цю Славність і запрошував на святковий обід.         

 А в неділю 29 серпня дзвони римсько - католицького храму в Перечині скликали на першу Службу о. Юрія Шпака і на храмове свято одночасно. Знаменно, що костьол  засвячений св. Августину, який є великим вчителем Церкви  і прикладом для кожного  з нас та священників зокрема. До храму о. Юрій  йшов  в оточенні братів священників, батьків і рідних, друзів, молоді, вірників з цілої парафії, дівчатка в білих сукнях несли зелений вінок, лунали пісні на славу Божу.   В промові отець-казатель сказав о. Юрію: 
«нічого  не бійся, бо в цій нелегкій службі ти не сам – сам Христос буде завжди з тобою, Він тебе покликав і не відречеться від тебе…».         
   Святкова Літургія  тривала , о. Юрій вперше приніс не криваву Жертву а по закінченні Меси уділив всім присутнім своє новопресвітерське благословення. Святковий настрій відчувався довкола, багато зустрічей і розмов, радість і милість Божа  спочила на всіх.          
          Дякуємо Господу Богу, батькам, наставникам, священикам   і людям доброї волі, що маємо  нових священників -  о. Владислава і о. Юрія  з Перечинщини .          
       
Дорогі о. Владислав і о. Юрій,  
хай Господь вас благословляє і хай вас береже, хай вам відкриє свій Лик святий і дасть вам мир !

            Яна Круцей
Категорія: Мої статті | Додав: mtv (26.02.2012) | Автор: Яна Круцей
Переглядів: 248 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]